Hokejové tréninkové desky
Jak vybrat správně tréninkovou desku?
Jakou si vybrat desku pro váš off-ice trénink? Tohle je velmi častá otázka, kterou nám dáváte, tak se na to pojďme podívat trochu podrobněji. Vše se dozvíte jednoduše z tohoto videa a pokud preferujete text, tak čtěte dál, protože se odpovědi na tyto otázky dozvíte na dalších řádcích :-)
Na začátek je dobré si říct, že jsou dva druhy desek resp. ploch, které si můžete pořídit. První variantou jsou tzv. off ice desky, které máme v této kategorii. Jsou to plochy, na kterých můžete trénovat s pukem klasicky hodně podobně jako byste byli na ledě jen s tím rozdílem, že máte na sobě normální boty. Tyto desky mají super kluznost a často ani nepoznáte že jste doma v garáži nebo na zahradě, jednoduše z nich trénujete střelbu, stickhandling prostě cokoliv.
Druhou možností je pak umělý led, který najdete také v této kategorii, konkrétně se tento produkt jmenuje "syntetický led Hockey Shot Ice Revolution puzzle". To je plocha, kterou si během chvíle sestavíte přesně v rozměru, který si předem určíte a trénujete na ní úplně stejně akorát místo bot si na sebe vezmete normálně brusle a prostě při tom všem ještě bruslíte stejně jako na ledě. U umělého ledu je na začátku o něco vyšší pořizovací cena, to je jasné, ale na druhou stranu je to nejvíc, co můžete v rámci domácího tréninku mít. Prostě pecka. Určitě, pokud byste se chtěli dozvědět o umělém ledu více informací, tak se mrknete do popisku tohoto produktu, kde se o něm dozvíte vše podstatné a uvidíte hlavně jak funguje v praxi.
Rovné desky nebo dlaždice
Pojďme se ale vrátit k těm klasickým off ice deskám, tedy plochám, na kterých trénujete normálně bez bruslí v botách. Těmto plochám se říká tzv. střelecké nebo stickhandling desky a u nich máte na výběr ze dvou možností… První možností jsou střelecké desky, které vám přijdou složené tzn. v jednom kuse. Největší varianta této desky má rozměr 300 x 150 cm. Druhou deskou je pak plocha střední velikosti o rozměru 150 x 75 cm. Nejmenší variantou z rovných desek je pak plocha Shooting Pad JR, která má plochu 100 x 50 cm.
Druhou možností, kterou si pro klasický off ice trénink můžete vybrat, jsou pak desky, které si složíte z jednotlivých tzv. dlaždic. V tomto případně se jedná o plochu Shooting Pad Ice, která má největší kluznost. Další možností je pak modrá varianta dlaždic primárně na vnitřní použití a nebo pak šedé dlaždice na venkovní trénink.
Jaké jsou mezi nimi rozdíly?
Když se vrátíme úplně na začátek k těm rovným deskám, tak u nich je výhoda v tom, že vám dorazí v kuse a nemusíte je skládat. Máte tedy pevně daný rozměr desky, jen ji vyndáte z krabice jak vám dorazí, dáte na zem a můžete začít trénovat.
Kluznost těchto desek je perfektní - parádně na nich kloužou jak Green Biscuit™ puky, tak klasické puky a můžete na nich trénovat prakticky úplně všechno - rozhodující je tady jen ta velikost, kterou si musíte na začátku vybrat. U velikosti je to o tom, kolik místa máte doma k dispozici a co všechno budete chtít na desce trénovat. V detailu popisku každé desky najdete pak fotku, kde vidíte porovnání velikostí všech desek, abyste si je dokázali co nejlépe v reálu představit každou desku, kterou máme v nabídce.
Největší deska 300 x 150 cm má obrovskou plochu na trénink a zvládnete na ní trénovat úplně vše bez jakéhokoliv omezení. Na tuto desku se prostě vejde všechno a i tak vám zůstane obrovský prostor pro další cvičení a pohyb na této ploše. Na této desce máte na trénink opravdu obrovský prostor - je to jednoduše největší varianta, kterou můžete v rámci pevných off ice desek získat.
Na druhém místě je pak deska Shooting Pad Ice o velikosti 200 x 100 cm. To je plocha, která není v kuse, ale skládáte si ji z jednotlivých dlaždic. Standardně se prodává v rozměru 2m2 ze kterých si složíte plochu právě 200 x 100 cm čímž získáte také super prostor pro trénink prakticky čehokoliv vás napadne. Rozdíly mezi rovnými deskami a těmto z dlaždic rozebíráme níže.
Na třetím místě je střední velikost rovné desky o velikosti 150 x 75 cm. U ní máte stále dostatek prostoru na trénink jak střelby, tak stickhandlingu. Úplně poslední je pak nejmenší rovná deska 100 x 50 cm, která je ideální pro malé děti nebo jen čistě na střelbu. Určitě si pusťte u každé desky video, které jsme k nim natočili. Díky tomu uvidíte úplně přesně, jak desky fungují v praxi a co vše na každé z desek můžete trénovat.
Výhody "dlaždicových" desek
Hlavní výhodou těchto desek je to, že si je můžete v čase kdykoliv rozšiřovat. Jak můžete vidět na obrázku výše, tak už ta základní velikosti 2m2 je primárně naprosto dostačující. Plocha, kterou si sestavíte je ještě větší než ta střední rovná deska, to znamená, že už v základu 2m2 na této desce zvládnete také úplně vše. Ale ten hlavní benefit dlaždicových desek je v jejich rozšiřování. Tzn. Když vás trénink bude bavit, chytne vás to a zjistíte, že by se vám hodila větší plocha, na které byste mohli trénovat zase o něco víc, tak si jen jednoduše dokoupíte další m2 a rázem máte desku, která bude mít 4m2, 6m2 prostě jakkoliv velikou plochu budete chtít…
Další výhodou těchto dlaždicových desek je jejich kluznost. My jsme detailně otestovali všechny desky. Ty rovné mají kluznost super, řekněme 100%, ale u těch dlaždicových, konkrétně u Shooting Pad Ice nám přišlo, že je ta kluznost ještě malinko lepší.
Jakou desku tedy ve finále vybrat?
Odpověď na otázku jakou desku si vybrat by měla být spíš otočená trošku jinak a měli byste se sami sebe zeptat: chci pevnou desku, kterou vím, že nebudu chtít v čase nikdy rozšiřovat? Tzn. že mi stačí rozměr desky, který si na začátku koupím? Pokud tohle je váš případ, tak si můžete s čistým svědomím pořídit jednu z těchto 3 pevných desek a budete maximálně spokojeni. Tam už je to jen o výběru správné velikosti podle prostoru, který máte k dispozici.
Pokud ale chcete mít možnost kdykoliv své zázemí rozšiřovat, různě modifikovat a desku budete třeba také sem tam převážet, tak zvolte dlaždicovou variantu. Hodně zákazníků to má třeba tak, že o prázdninách si berou desku na chatu nebo jedou na víkend ke kamarádovi, kam si berou sebou tréninkové věci, aby mohli trénovat společně. I v tomhle případně oceníte dlaždicovou verzi desky, kterou jednoduše rozložíte, dlaždice dáte do krabice ve které vám dorazila, hodíte do kufru a jedete.. Rovné desky už na transport úplně nejsou.. Jde to, ale přeci jenom to není tak jednoduché jako u dlaždic.
Každopádně pokud vás možnost dlažadicové desky zaujala, mrkněte do detailu této plochy, kde jsme k této ploše natočil samostatné video, ve kterém se dozvíte ostatní věci, které by vás kolem této plochy mohly zajímat - jak se skládá, jaké jsou rozdíly mezi modrou, šedou a bílou variantou atd.
Další informace k hokejovým tréninkovým deskám
Hokejové tréninkové desky jsou společně s hokejovými brankami základním pilířem domácího tréninkového centra. Hokejové desky jsou vyrobeny ze speciálního materiálu, který je velmi podobný ledu, a díky tomu můžete perfektně trénovat jak střelbu, tak samotný stickhandling nebo kombinovat další cvičení s nahrávačem.
Hokejová deska se vyrábí v několika velikostech a provedeních. Jejich velikou výhodou je, že jsou prakticky nezničitelné a zachovávají si své vlastnosti po celou dobu životnosti. Používat na nich můžete jak klasické hokejové puky, tak speciální tréninkové green biscuit puky. Další variantou jsou pak slideboardy, na kterých můžete pilovat zejména techniku bruslení a posilovat celé tělo.
Střelecké desky jsme podrobně otestovali přímo v praxi, natočili z toho videa a vytvořili jim vlastní fotky, takže se určitě podívejte na jednotlivé popisky, kde najdete velmi detailní informace z praxe. Věříme, že vám dokáží odpovědět na většinu otázek, které byste ke střeleckým deskám mohli mít. Přesto, pokud byste potřebovali cokoliv upřesnit, určitě nás kontaktujte. Každý den v týdnu, včetně soboty i neděle, jsme na příjmu od 8 - 22 hod, takže jestli máte jakékoliv otázky, sem s nimi. ;-)