Proč produktům vytváříme vlastní texty?

Popisek produktu je na každém e-shopu zásadním navigačním kompasem. Dobře víme, že právě informace, které z něj získáte, vám pomohou rozhodnout se, jestli je produkt opravdu tou správnou variantou, kterou hledáte.

Popisek na e-shopu musí nahradit prodavače v kamenné prodejně, který vám v ideálním případě dokáže zodpovědět vše, co vás o produktu zajímá. Děláme však maximum, abychom osobní kontakt na prodejně nahradili naší pečlivostí. Hlavně díky testování produktů dokážeme do popisků dát ještě více informací, než zpravidla poskytují výrobci a prodavači běžně znají. Tím často zodpovíme případné otázky ještě dříve, než by vás mohly napadnout.

6-vlastni-texty

Naše pravidlo číslo jedna: nic nekopírujeme

Každému produktu vytváříme vlastní popisek. To je u nás pravidlo, přes které prostě nejede vlak. Dodavatelé poskytují k produktům základní data včetně univerzálního popisku, ale problém je, že pak najdete totožné texty, na většině e-shopů, napříč celým segmentem. Jedou víceméně styl Ctrl+C, Ctrl+V. Tím mají práci vyřešenou a mohou si odškrtnout „splněno“. Jenže my to odfláknout neumíme, pro nás tady práce naopak teprve začíná.

1-vlastni-texty

Kvalitní popisek vzniká i několik hodin

Vytvořením jednoho našeho popisku strávíme často i několik desítek hodin. Začneme tím, že si každý produkt vezmeme do ruky a zamyslíme se nad tím, co zákazníky o produktu nejvíce zajímá. Prostě si představíme sami sebe v kamenné prodejně a vymýšlíme otázky pomyslnému prodavači. V tu chvíli nám naprosto přirozeně vznikne základní osnova popisku, podle které ho začneme tvořit.

1-navic

Produkt otestujeme v praxi

Největší hodnotu našich popisků vidíme v tom, že je stavíme na informacích, které zjistíme při testování produktu přímo v praxi. Prostě vybavení složíme a jdeme trénovat přesně tak, jak byste to udělali vy sami. A co víc, podrobíme ho i pořádnému zátěžovému testu, na který byste si možná sami netroufli.

Pouze díky tomuhle zjistíme, co produkt opravdu vydrží, pro koho je nejlepší a jak se v praxi chová. A abychom vám tréninkové vybavení dokreslili do naprosté dokonalosti, natáčíme z testování i videa, která přináší další unikátní pohled na produkty v praxi.

2-vlastni-texty

Ke skvělému popisku nestačí jen klávesnice

Ke každému odstavci tvoříme navíc vlastní fotky. Prostě to, o čem píšeme, dokreslujeme fotografiemi, abyste si co nejlépe dokázali představit, jak produkt reálně funguje. Díky tomu si rázem připadáte, jako byste sami stáli v prodejně a produkt drželi v ruce. Jako třešničku na dortu doplňujeme na fotky tzv. táhlíčka, což jsou krátké popisky, které jasně a názorně ukazují nejdůležitější atributy produktu.

3-vlastni-texty

Chceme, abyste během minuty zjistili vše podstatné

Ne každý má čas číst celý popisek. Nad tím, co děláme, přemýšlíme z pohledu našich zákazníků. Proto v textu tučně zvýrazníme nejdůležitější informace, abyste se rychlým proskenováním textu dozvěděli o produktu to nejdůležitější.

Díky mnohaletým zkušenostem s prodejem a testováním tréninkových pomůcek, stejně jako s hraním hokeje, dobře vím, na co se při užívání tréninkového vybavení zaměřit. Proto na závěr každého popisku vše shrnu ze svého pohledu a vypíchnu o produktu to nejdůležitější.

4-vlastni-texty

Možná jsme blázni, ale jinak to neumíme

Kvalitní a maximálně hodnotný obsah, který odráží reálné vlastnosti produktu, nevytvoříte na koleni za 5 minut. Trvá to hodiny a hodiny práce. Ale je to práce, kterou milujeme.

Zaměřujeme se opravdu na každý detail, až si někdy říkáme, jestli to už není moc. Jenže věříme, že ne, protože díky tomu jsme schopni předat o produktech opravdu unikátní informace. Prostě to jen podtrhuje směr, který v rámci naší práce razíme. Dělat věci jinak.

I přesto se může stát, že vám nějaká informace bude chybět nebo vás napadne třeba něco, co nás ne. Prosím, neváhejte nám to říct. Zpětná vazba je pro nás v tomhle směru tou nejcennější informací. Jednoduše chceme tvořit naprosto parádní popisky, a i díky vám můžeme této mety dosáhnout.

Daniel Višňák
Spoluzakladatel x-trenink.cz & specialista na tréninkové pomůcky


Líbí se vám, jak svou práci děláme? Zjistěte, čím ještě měníme pravidla hry:

Na x-trenink.cz fotíme vlastní fotky k produktům Video recenze a testování tréninkových pomůcek na hokej na x-trenink.cz Vlastní recenze hokejových tréninkových pomůcek x-trenink.cz
- vytváříme si vlastní fotky - - natáčíme vlastní videa - - produkty testujeme v praxi -